çok para kazanmak için ne yapmak lazım?

Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım?

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım? sorusu, herkesin hayatında mutlaka bir kere düşünüp sorduğu bir soru.

Para kazanmak herkesin hayalidir. Çünkü para, hayattaki her şey olmasa da pek çok şey. Öncelikle para, kişinin ekonomik özgürlüğünü kazanmasını sağlar ve bu, dünyadaki en kıymetli değerlerden biri.

Bu görselin sağında yer alan tutar gibi bir günlük kazancınız olsa ne iyi olurdu değil mi?

Günlük minimum 192 TL aylık 5760 TL kazanç. Türkiye standartlarını göz önünde bulunduracak olursak oldukça iyi. 😊

Bu yazı genel anlamda çok para kazanma zihniyetiyle alakalı bilgiler verecek. Görseldeki kazancın nasıl olduğu ile ilgili bilgi almak isterseniz bu içeriğimize göz atabilirsiniz. Çok para kazanmak için ne yapmak lazım? diye soruyorsanız ilginizi çekecektir.

Bir kişi kendi parasını kazanmaya başladığında kendi başına karar alma, hayatı dilediği gibi yaşama, hayallerini gerçeğe dönüştürme gibi olanaklara da yaklaşmış olur.

Bu yüzden de her gün nasıl daha çok para kazanılacağına dair araştırmalar yapar, sorular yöneltirler. Finansçılar ve ekonomi uzmanlarının bu tür sorulara cevap vermesi istenir.

Öncelikle çok para göreceli bir kavramdır. Bazılarına göre 1000 TL çok para gelirken bazılarına göre 1 milyon TL çok para gelir. Hatta yerine ve zamanına göre paranın çokluğu değişir.

Bazen binler çok para olarak göze görünürken bazen kişi için 1 TL bile çok para olabilir. Çünkü hayatın ne getireceği ne zaman ne sürpriz yapacağı belli olmaz.

10 bin TL aylık maaş alırken bir anda maaşsız, bir süre de borcun içinde kalabilirsiniz. Bu durumda yeri gelir 1 TL dahi sizin için büyük para olabilir. Fakat genel olarak çok para ile kastedilen arabalar, evler alabilecek miktarda paradır. Bu yüzden de yazımızın devamını buna göre şekillendireceğiz.

Çok para kazanmak elbette çoğumuzun hayali… Fakat bunun belli bir cevabı yok. Eğer net bir cevabı olsa idi zaten herkes zengin olurdu. Herkes zengin olduğunda da zenginliğin anlamı olmazdı.

Ama..

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım? sorusunu sormadan önce..

Ayaklarımızın yere basması, düşüncelerimizin ona göre şekillenmesi gerekir. Eğer sizlere dünyanın en zengin kişilerinin nasıl zengin olduklarını, o seviyeye nasıl geldiklerini anlatsak ve tek tek onların uyguladıklarını uygulasanız dahi zengin olamayabilir, hatta elinizdeki bütün sermayenizden de olabilirsiniz.

Aslında çok para kazanmanın temel prensibi, doğru zamanda doğru işi yapmaktan geçiyor. Doğru zamanda yapılan doğru işler ile beklentilerinizin çok üzerinde paralar kazanabilirsiniz.

Bu durumda şansınız daha yüksektir. Bu yüzden iş fikirlerine, sektörlere yönelik değerlendirmeleri yakından takip etmeli, öngörüleri doğru çıkan analizcilerin sözlerine kulak vermeli, sektörlerin gereklerini ele almalısınız.

Bu, ülkemiz gibi gelişmekte olan ülkelerde daha kolaydır. Çünkü gelişmekte olan ülkeler, gelişen, gelişmiş ülkeleri takip ederler. Onlarda ortaya çıkan sektörler, sektörel eğilimler birkaç yıl sonra gelişmekte olan ülkelerde kendini gösterir.

Siz, gelişmiş ülkelerde öne çıkan, yeni yeni rağbet gören sektörleri takip eder ve ülkemizde ona yönelik bir yatırım üzerine yoğunlaşmak için fırsat kollarsanız kâr elde etme şansınız oldukça yüksektir.

Sektör değişimlerinin de çok sık olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda düşük sermayelerle bir işe girebilir, ardından sektör değiştirebilirsiniz. Özellikle tekel şirketlerle, sektör değişimleri yaparak daha rahat rekabet edebilirsiniz.

Zengin olmak için en fazla önerilen ve zengin olmuş kişilerin en çok kullandığı iki yöntem vardır. Bunlardan birisi yatırım yapmak; ikincisi de kendi işini kurmaktır.

Her iki yöntemin de kendi içinde spesifik süreçleri vardır. Fakat doğru yapıldığı takdirde her ikisiyle de hayallerinizin ötesinde kazanç elde etmeniz mümkündür.

Eğer çok para kazanmak için ne yapmak lazım? diye sorup duruyorsanız, bu konu karşısında önyargılı olmamalısınız.

Yatırım yapmanın pek çok yolu var. Üstelik oldukça basit yollar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yatırım imkanları çok daha artmış, çok daha kolaylaşmıştır.

Artık internet başından dünyanın öbür ucundaki ya da ülkemizin bir ucundan diğer ucundaki bir şirketin hisse senetlerine yatırım yapılabiliyor. Eğer doğru yatırım aracını bulduğunuz taktirde yatırım yapmak sizin için kısa ve uzun vadede karlı olacaktır.

Ayrıca bunun gibi 40 tane internetten para kazanma yolundan bahsettiğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Peki doğru yatırım nasıl yapılır? Bu konuda yüzlerce fikir bulabilirsiniz. Bunlar kişiden kişiye değişim göstere de bilir. Zaten yatırım yapmaya karar verdiğinizde karşınıza çok fazla seçenek çıkacaktır.

  • Dükkan
  • Ev
  • Hisse senedi
  • Faiz
  • Döviz
  • Fonlar
  • Gerçek ortaklılar

Fakat önerimiz bütün sermayenizi bir anda tek bir yatırım aracına yatırmamanız yönündedir.

Örneğin sermayenizin yüzde biri ile yatırıma başlayabilirsiniz. Ardından bir inceleme ve değerlendirme süreci belirler, işi daha yakından kavrarsınız. Merak ettiklerinizi öğrenir, doğru pozisyonların nasıl alınacağına yönelik incelemeler yaparsınız.

Elbette bütün yatırımların zarar ihtimali de vardır. Fakat sermayenizin cüzi bir kısmı ile yatırıma girip zarar etmeniz sizi etkilemeyecek ya da çok az etkileyecektir.

İnceleme ve değerlendirme sürecinden sonra daha geniş bilgi sahibi olacağınızdan dolayı da yatırımlarınızı daha sağlıklı yapma fırsatınız olacaktır.

Yine şu uyarıyı yapmakta fayda var ki; para kolay kazanılmaz. Bu yüzden de ponzi sistemi, ya da saadet zinciri adını verdiğimiz balon yatırım vaatlerinden uzak durmanız gerekir.

Dünya genelinde ve ülkemizde her yıl binlerce insan yüksek kâr payı vaatleriyle yatırımlara girişmekte, kısa sürede de sonu hüsranla bitmektedir.

Hayali şirketlerde ortalıklılar bu alanda en sık karşılaşılanlar olup binlerce kişi kısa sürede çok para kazanma hırsının kurbanı olmakta, hatta pek çok kişi defalarca aynı sistem içinde dolandırılmaktadırlar.

Para kolay kazanılmıyor ve kimse kimseye havadan para vermiyor. Bu yüzden uçuk vaatlere karşı şüphe ile yaklaşmak her zaman avantaj sağlar.

Kendi işini kurmak zengin olma hayali kuran kişilerin ilk tercihlerinden birisi olmuştur. Kendi işinizi kurarak para kazanabilir, zengin de olabilirsiniz.

Elbette bu da büyük bir atılım olmakla birlikte bir süreçtir. Kimi zaman ortaklıkla işe başlanıp daha sonra kendi işinizi de kurabilirsiniz. Bu da birçok kişinin gerçekleştirdiği bir uygulamadır. Nedir de olsa ortaklıklar ile çok daha kısa sürede zincir mağazalar, zincir işler yapmış olanlar da vardır.

Dünya genelinde zenginliğe dair birçok başarı hikayesi vardır ve bunlar arasında ne bir memur ne de bir işçi hikayesi vardır. Çünkü zengin olmanın yolu, kendi işini kurmaktan geçiyor. Çok para kazanmak için ne yapmak lazım? sorusuna en net cevap budur. Yani kendinizin bir şeyler üretmesi.

Bu sayede kendi kaderinizi kendinizin tayin etme hakkı oluyor. Bu da beraberinde parayı, zenginliği getiriyor.  Fakat her kendi işini kuranın zengin olduğu şeklinde bir kural yok.

Hatta işini kurup para kazanamamış olanların sayısı daha fazladır. Bu yüzden de kendi işinizi kurarken doğru işe yatırım yapmalı, doğru adımı atmalısınız.
NetGelir - İnternetten Para Kazanma Eğitimi E-Kitap Seti

NetGelir.com ekibi olarak internetten para kazanma yollarını detaylıca ele aldığımız bir e-kitap setimiz mevcut. Öncelikle herkesin yapabileceği türden görsel yardımlarla detaylı bir anlatım söz konusu.

Bu 5 adet e-kitap sayesinde emek verir ve sabrederseniz para kazanmanız garanti diyebilirim.

İnternetten Para Kazanma E-Kitap Setini İncele!

Doğru iş, bir ideal, bir standart değildir. Bunun için öncelikle kendinizi tanımanız gerekir. Siz hangi işleri yapabilirsiniz? Neler elinizden gelir?

Mesela hayvancılık kar getirisi fazla bir sektördür; fakat herkes hayvancılık yapamaz. Hatta çok az kişi yapabilir. Bu yüzden iş kalemleri çıkarmalı, kendi yetenek, tecrübe ve eğitimlerinizi dikkate almalısınız.

İş kuracağınız bölgenin özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü yaptığınız için bir alıcısının, müşterisinin olması gerekir. Üretimden tüketime biz zincir kurulmalı ve bu zincirin bütün halkalarını dikkate almalısınız.

Kendinize doğru işi belirlemek için bir kağıt kalem alıp belki aylarca üzerinde düşünmeli, hangi işin ne kadar karlı olabileceğine, nasıl yapabileceğinize, nelere ihtiyaç duyabileceğinize, kimlerden destek alabileceğinize, hangi gereksinimlerin olacağına, ne kadar paraya ihtiyacınız olacağına dair listeler hazırlamalısınız.

Çağın olanaklarını düşünmelisiniz. İlla ki her zaman yeni bir keşif yapmaya gerek olmaz. Bazen mevcut olanı geliştirerek de büyük atılımlar yapabilir, sektördeki boşluğu doldurarak kısa sürede zirveye oynayabilirsiniz. Bir internet sitesi, bir bahçe, çiftlik, market, restoran ve daha binlerce seçenek arasından illaki size uygun bir şeyler bulacaksınızdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir