Fiverr nedir? Fiverr para kazanmak

Fiverr Nedir? Fiverr ile Para Kazanmak [Detaylı Rehber] 2020

Fiverr nedir? Sorusu, freelance iş sitelerinin popülaritesinin artması sonucu sıklıkla karşımıza çıkıyor. Fiverr bu konuda köklü platformlardan biri.

Bu yazımızda Fiverr’dan para kazanmak, iş ilanı oluşturma, Fiverr ödeme alma işlemlerinden detaylıca bahsettik. Dilerseniz yazımıza geçelim.

Söz konusu internetten para kazanma olunca günümüzde ciddi bir değişiklik söz konusu diyebilirim. Eskiye nazaran inanılmaz imkanlar, inanılmaz seçenekler mevcut. Bu durumu lehinize çevirmek, geleceğiniz için atacağınız en iyi adımlardan biri olacaktır.

Bunu şuan aktif olarak şirket yöneten herkes yadsınamaz bir şekilde kabul eder. İnternet her anlamda ticareti çok değiştirdiği için bunu en çok reel işletme sahipleri anlıyor.

İşveren açısından düşünecek olursak, freelancerlarla çalışmak oldukça hesaplı ve pratik. Bu durum bu sektörün değerini arttıran yegane unsur diyebiliriz.

Freelance (Serbest İş) sektörü bu gelişmeyle birlikte çılgın bir ivme kazanıyor. Şirketler serbest iş sektörüne ayak uyduruyor ve bunlara aracılık eden birçok web site var. Fiverr da onlardan biri.

Fiverr Nedir?

Fiverr, minimum 5 dolarlık hizmet satabileceğiniz veya alabileceğiniz bir freelancer platformudur. Birçok hizmet 5 dolardan başlayan fiyatlarla işin çeşitliliğine göre artan fiyat kademesiyle birlikte sunuluyor.

Fiverr nedir ne değildir diye rastgele bir araştırma yapıyorsanız bilmenizi isterim ki inanılmaz bir potansiyel söz konusu. Binlerce satıcı ve müşteri platform üzerinde aktif olarak çok ciddi vakit geçiriyor ve harika bir pazara ev sahipliği yapıyor.

2010 yılında kurulan bu şirket freelancer platformu dendiği vakit muhakkak akla ilk gelen markalardan biridir.

Fiverr İle Para Kazanmak 

Fiverr Para Kazanmak

Fiverr’dan para kazanmak hizmetinizi doğru bir şekilde verdiğiniz müddetçe aslında oldukça kolay.

Görselde görüldüğü üzere 2 satıştan yaklaşık 8 Euro gibi bir kazanç elde edilmiş. Düzenli satışlar yapmaya devam ettikçe günde 2-3 satış seviyesine çok rahat çıkılabiliyor.

Platformun öyle büyük bir pazar hacmi var ki muhakkak pastadan bir pay alabiliyorsunuz. Hizmetinizi birkaç kişi satın alıp güzel puanlama verip yorum yaptığı vakit ciddi bir ivme kazanıyor ve satışlarınızı kısa sürede katlayabiliyorsunuz.

Eğer hali hazırda verdiğiniz hizmetleriniz varsa, Fiverr para kazanmak için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Özellikle İngilizce veya başka bir dil biliyorsanız dil bilgisi gerektiren iş ilanlarına göz atabilir sizde o yönde bir hizmet sunmaya başlayabilirsiniz.

Fiverr’da iş ilanları “Gigs” diye geçiyor. Platformun kendine ait bir ifade biçimi. Eğer göz atarsanız göreceksiniz ki 30 bin 40 bin adet satmış iş ilanları yani gigsler mevcut.

Bilinenin aksine Fiverr Türkiye’de de fazlaca kişi tarafından kullanılıyor. Sitenin güvenli altyapısı sayesinde insanlar gönül rahatlığıyla alışveriş yapabiliyor.

Fiverr Türkiye pazarı için global iş hacmine nazaran biraz ufak kalsa da oldukça işinizi görecektir. Global anlamda daha aktif bir mecra olduğundan ülkesel olarak hizmet bulmakta/vermekte zorlanabilirsiniz.

Fiverr Nasıl Kullanılır? İş İlanı Nasıl Eklenir?

Fiverr’a çok basit bir şekilde üye olup hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Öyle çok zor bir yanı yok. Sosyal medya hesabı açmaktan farksız diyebilirim.

Peki Fiverr nasıl kullanılır?

Profilinizi oluşturduktan sonra sağ üstte yer alan profil kısmının yanında “Switch to Selling” yazar. Bu ifade satıcı profiline geç demektir.

Hizmet vermek istiyorsanız bu profile geçmeli ve “Gigs” yani hizmet ilanlarınızı oluşturmanız gerekecektir.

Tekrardan müşteri yani bir şeyler satın alma profiline geçmek için “Switch to Buying” yazısına tıklayarak devam edebilirsiniz.

Fiverr’da iş ilanı oluşturmak ve hizmetinizi satmak için:

Switch to Selling > Gigs > Create A New Gig yolunu izlemeniz gerekiyor.

Fiverr İş İlanı Ekleme Gigs Yükleme

Tittle: Kısmına hizmetinizi anlatan maksimum 80 karakter kısa bir başlık yazıyorsunuz.

Category: Kısmından hizmetiniz hangi sektöre hitap ediyorsa kategorinizi seçiyorsunuz.

Search Tags: Kısmı ise önemli buraya işinizi tanımlayan tags yani etiketler girmeniz gerekmekte.

Fiverr İş İlanı Ekleme

Pricing: Kısmında fiyatlandırma ayarlarınızı yapıyorsunuz.

Description & FAQ: Kısmında ise açıklama detaylarınızı giriyorsunuz.

Requirements: Sunduğunuz hizmeti satan alan kişinin satın alma sonrasında size vermesi gereken bir bilgi var mı? Bu detayı ekliyorsunuz. Örneğin SEO yapacaksanız kişiden web site adresi istemeniz gerektiğinden buraya bunu ifade etmeniz gerekiyor.

Gallery: Sekmesinde ilanınıza görsel ekliyorsunuz.

Publish: İlanınızı yayınlıyor ve müşteri bekliyorsunuz. 🙂

Fiverr’dan para kazanmak istiyorsanız size tavsiyem Fiverr tarzı sitelere de ilanlarınızı eklemeniz. Fiverr tarzı siteleri detaylıca bahsettiğimiz bu yazımıza göz atarak öğrenebilirsiniz. Gayet kapsamlı bir rehberdir.

Fiverr Ödeme Alma İşlemi

Fiverr Ödeme Almak ve Para Çekmek

Fiverr ödeme alma işlemi oldukça kolay ve pratik. Fiverr’dan para çekmek istiyorsanız, satıcı profilinizdeyken yukarıdaki sekmelerden “Earnings” yazana tıklayın.

Net Income yani kesinlenmiş kazancınızı WITHDRAW bölümünden tercih ettiğiniz ödeme sistemiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Withdraw kısmında PayPal ve Payoneer seçenekleri mevcut. Malum PayPal ülkemizde yasak olduğu için tek çare Payoneer olacaktır.

Payoneer Bank Transfer veya Fiverr Revenue Card olarak Payoneer aracılığıyla ödemenizi güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

İki seçenekten birini tercih ettiğinizde sizden ödemeyi sizin istediğinizi tespit etmek adına onay isteyecektir.

Fiverr Ödeme Alma Para Çekme

Bu doğrulamayı:

Verify by SMS veya Verify by Call olarak yapabilirsiniz. Biri SMS ile doğrulama diğeri ise çağrı ile doğrulama anlamına gelmektedir.

Fiverr rehberimiz bu kadar. Umarım güzel satışlar yapıp iyi gelirler elde edebilirsiniz. Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. Bol kazançlar dileriz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir