İnternetten Stok Fotoğraf Satmak - Stok Fotoğrafçılığı

İnternetten Fotoğraf Satmak: Stok Fotoğraf için +20 Site Önerisi

Stok fotoğraf satmak, fotoğraf tutkunları arasında oldukça ilgi gören bir iş modeli. Stok fotoğraf satarak para kazanmak, hobiyi gelire dönüştürmek açısından elbette müthiş bir yol.

 #  Birçok insan “stok fotoğraf satmak istiyorum, çektiğim fotoğrafları satmak istiyorum” diyerek stok fotoğrafçılığı hakkında araştırmalara başlıyor. İyi de yapıyorlar çünkü bu sektör gerçekten talebin epey fazla olduğu bir sektör.

Tasarımcılar, illüstrasyon işiyle uğraşanlar, site sahipleri, dijital mecra için birçok alan yüksek çözünürlüklü özgün fotoğraflara ihtiyaç duyuyor. Bu da fotoğraf satışını beraberinde getiriyor.

Talebin oluştuğu asıl nokta dijital medyaya dair her şey aslında. Dijital ortam, görsel kaliteyi içerisinde barındırmak zorunda olduğundan gerek pazarlama gerek tasarım açısından ihtiyaç doğuruyor. Stok fotoğraf satarak para kazanmak bu yüzden mühim.

İnternetten Fotoğraf Satmak Nedir?

Dijitalleşme öncesinde elbette sirkülasyon bu kadar fazla olamazdı. Eski dönemlerde çekilen fotoğrafların maksimum kullanım amacı eve, ofise herhangi bir yere asmak olurken, şimdi işlerin boyutu ve potansiyeli ciddi anlamda değişti.

 #  Bu potansiyelin değişmesiyle birlikte işin değeri artıp, internetten fotoğraf satarak para kazanmak bir kazanç kapısı haline geldi. İnternet üzerinden yapılacak iş hacmine bir yenisi daha eklenmiş oldu. Elbette çektiğiniz fotoğrafları reel olarak da satabilmeniz mümkün ancak dijital mecra için çalışmanın artıları çok fazla.

Çünkü..

Bunun ilk ve önemli sebebi kesinlikle reel fotoğraf sektörüne nazaran çok daha fazla talebin olmasıdır. Fotoğraf satmak ciddi hacimli bir iştir. Talep = Kazanç formülünü es geçmeyecek olursak ait olmanız gereken yer kesinlikle dijital platformlardır.

Avantajlarını saymakla bitiremeyiz. Her şeyden önce ulaşım kolaylığı gözle görülür bir gerçek. Dijital pazarlama tekniklerini kullanarak reklam stratejileri oluşturabilir ve fotoğraflarınızın binlerce insana erişmesini sağlayabilirsiniz.

İnternetin gücünü arkanıza aldığınız takdirde ulaşamayacağınız satış potansiyeli yok. Fotoğraflarınıza filigranlar ekleyerek sosyal medya reklamları verebilir ve satış yaptığınız platformlara link yönlendirmeleri yaparak kazancınızı arttırabilirsiniz
 #  Sosyal medya hepimizin bildiği üzere müthiş bir trafik yani ziyaretçi imkanı sunuyor. İçeriğinizin etkileşimini arttırmak için kullanabileceğiniz en iyi sosyal mecra Instagram olacaktır. Bunun nedeni ise tamamen görsele hitap eden bir platform olması.

Stok Fotoğraf Satmak: Bilinmesi Gerekenler

 #  Stok fotoğrafın temel mantığı kategorize edilmiş yüksek çözünürlüklü fotoğrafların ihtiyaç doğrultusunda alıcıya ulaşmasını sağlamaktır. Stok fotoğraf siteleri bunun için satıcıya güzel oranlarda telif hakkı komisyonu verir.

İşleyişin temel prensibi bunun üzerine kuruludur. Siz insanların ihtiyaç duyabileceği türden fotoğraflar çekersiniz ve bunları satın alacak olan kişi yüklediğiniz platform aracılığıyla yapar. Bu satış sonrası ilgili platform size kazancınızı aktarır.

Örneğin şık bir şirket fotoğrafı çekerseniz, business kategorisi adı altında belki bir tasarım da belki site dizaynında kullanmak isteyen birisi gelip fotoğrafınızı almak isteyebilir.

 #  Kaliteli fotoğraflarınızın bu şekilde kategorize edilmesi potansiyel alıcıların daha kolay fotoğraf bulmasını sağlar. Fotoğrafınız satıldıkça ve beğenildikçe platform içerisinde daha çok önerilebilir ve satış sayısını ciddi anlamda arttırabilir. Site algoritmaları genelde bu prensip ile çalışır. Sevilen içeriği öne çıkarıp daha çok etkileşim almayı amaçlar.

Fotoğraflarınızın çok ziyaret edilmesi haliyle satışı da beraberinde getirir. Bazı sitelere anında üye olamayabilirsiniz. Sizden üyelik için 3 özgün fotoğraf isteyip onay süreci için 24 saat bekletebiliyorlar. Sitenin daha sağlıklı çalışması için gerekli bir prosedür. İşinizi layığıyla yaptığınız takdirde her platform size kollarını açacaktır merak etmeyin.

Stok Fotoğraf Satma Siteleri

İnternetten fotoğraf satmak ile ilgili sırasıyla bilinen sitelerden bahsetmeden önce bilmeniz gereken bazı detaylar mevcut. Fotoğraf satma siteleri genellikle telif ücretleri olarak %40 ila %60 komisyon belirliyor.

Fotoğraf satın alan siteler komisyon oranlarıyla ilgili dönem dönem bazı esneklikler uygulayabiliyor.

 #  Bazı siteler ödeme yapmak için PayPal kullanabiliyor bu sorunu halletmek zorunda kalabilirsiniz. Malum ülkemizde PayPal yasak.

Onun yerine posta çeki ile bu sorunu çözebilirsiniz ancak PayPal ile 50 dolar eşiğine geldikten hemen sonra para çekebilirken, posta çeki gibi alternatif bir seçenek için minimum 100 dolar kazanmak zorunda olabiliyorsunuz.

 #  Bazı platformlar içerisindeki satıcı kitleyi daha temiz bir seviyeye çıkarmak için aylık veyahut yıllık abonelik sistemleri kullanabiliyor. Anlayacağınız üzere aylık veya yıllık ödeme yaparak fotoğraflarınızı sergileyebiliyorsunuz. Ancak bu her site için geçerli değil.

Her platformu a’dan z’ye detaylarıyla anlatacağız. Fotoğraf satın alma siteleri sayesinde nasıl kazanç sağlarsınız kapsamlı bir şekilde bahsedeceğiz. Ama bunlar vermemiz gereken bilgiler olduğundan biraz oyalandık. 🙂

Bazı platformlarda sabit bir telif hakkı ücreti olmayabiliyor. Çektiğiniz fotoğrafların sektörüne, kategorisine göre değişkenlik gösterebiliyor. Bir fotoğraftan %50 telif hakkı ücreti alırken diğer fotoğraftan %20 veya daha az alabilirsiniz.

Bu sitelerin en büyük avantajı yüksek ziyaretçi potansiyeline sahip olduklarından her halükarda işinize yarayacak ziyaretçi kitlesine ev sahipliği yapmalarıdır. Şimdi ise fotoğraf satmak için siteler ile ilgili detaylı bilgilere geçebiliriz.

iStock Photo

Getty Images sitesinin yan servisi iStock Photo oldukça başarılı bir fotoğraf platformu. Direkt üye olup fotoğraflarınızı yükleyip satış yapamıyorsunuz. Öncelikle başvuru yapmanız ve onaydan geçmeniz gerekiyor.

 #  iStock fotoğraf satma işlemi için sabit bir komisyon oranı vermez. Kategori bazlı esnek bir telif hakkı ücreti skalası vardır. Bu arada başvurunuz kabul edildiği takdirde Getty Images platformunda da onaylanmış sayılıyor.

Yani tek onay ile 2 sitede aktif olarak iStock fotoğraf yükleme ve GettyImages’te işlem yapabilirsiniz.

Bu platforma göz atmanızı gönül rahatlığıyla önerebiliriz çünkü adını sanını duyurmuş gayet başarılı bir site. iStockPhoto nedir? diye sorsanız fotoğrafçılık ile ilgilenen herkes tereddütsüz olumlu cevap verir.

Müşteri portföyü oldukça geniş ve iyi adımlarla yoluna devam ediyor. iStock para kazanma açısından sizi mutlaka mutlu edecektir.

Getty Images

Birçok ürün ile birlikte kendine ciddi bir kitle yaratan Getty Images, bu kalitede ki çok az siteden biri. Çok profesyonel ve kemik kitle sahibi bir platform olduğundan alıcı kitlesi oldukça nitelikli ve sadıktır.

Fotoğraf sektörü üzerine başarılı platformlar birbirlerine destek olarak zaten pazar payını büyütmeyi amaçlıyorlar. Getty Images fotoğraf satmak için verimli bir altyapı sunuyor.

Kendilerinin API desteğine kadar birçok opsiyonu bulunuyor. Teknolojik anlamda otoriter sitelerden. Çoğu site gibi başvuru süreci fotoğraf yükle ve onay bekle mantığıyla ilerliyor.

 #  Fotoğraf yükle para kazan başka hiçbir şeyle uğraşmana gerek yok demeyi çok isterdik fakat onay şart. 🙂

Yüklediğiniz fotoğrafın başlığı ve açıklama detaylarını özenerek yazmanız, fotoğrafın site algoritması için daha uyumlu olmasını sağlayacağından es geçmemeniz gerekir. Fotoğraf yükleyerek para kazanmak için unutulmaması gereken bir detaydır.

 #  Yazdığınız kelimelerin doğru olmasına özen gösterin. Getty Images kazanç sisteminin hukuksal anlamda sağlıklı çalışmasını istediği için sizden bir vergi formu istiyor.

Size yapılacak ödemeler bu vergi formu dahilinde gerçekleşiyor. Getty Images üzerinden fotoğraf satın alan kişiler genellikle web sitelerinde kullanmak amacıyla satın aldığından kazandığınız ücretler o kadar fazla olamayabiliyor.

Depositphotos

 #  İlk göze çarpan detaylardan biri ise kesinlikle Türkçe dil desteği. Tamamen İngilizce olan diğer platformlarda çeviri ile uğraşıp sitede kaybolmanız mümkün olabiliyor.

Bu oldukça yararlı bir özellik olmakla birlikte aslında depositphotos’un ne kadar büyük bir platform olduğunun göstergesi. Üyelik için sizden 5 adet fotoğraf ve kimlik istiyor.

 #  Bu sitenin bir dezavantajı ise çok fazla satıcı olduğundan dolayı rekabet etmenizin oldukça zorlaşması. O kadar çok kişi fotoğraf satışı yapıyor ki sitenin içerisi bildiğiniz deniz derya.

Bunu lehinize çevirebilmeyi başarabilirseniz çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz fakat diğer türlü oldukça zorlanacaksınız demektir.

123RF

 #  Bir diğer Türkçe dil destekli fotoğraf satma sitesi daha. Tüm bu bahsettiğimiz sitelerden elbet bir gün bir fotoğraf aratırken denk gelip fotoğraf indirmeye çalışmışsınızdır.

Fotoğraf sektörünün göz bebekleri olur kendileri. Site işleyiş mekaniği açısından oldukça basit ve kimlik ile üye olabilirsiniz.

Bu site içerisinde fotoğraf satmak istiyorsanız bilmeniz gereken elzem kurallardan biri ise çok fazla fotoğraf yüklemeniz gerektiği.

Çok fazla fotoğraf yükleyin ki biri satılmasa biri satılsın. Sürümden kazanma mantığı üzerine bir strateji uygularsanız kazanç sağlamanız kaçınılmaz olur. 123RF Global anlamda binlerce insanın bildiği ve sevdiği bir fotoğraf servisidir.

Adobe Stock – Fotolia

Stok fotoğraf sektörü bu kadar yaygınlaşıp popüler anlamda bir ivme kazanınca Adobe boş durmadı tabi. Adobe Stock, yani diğer adıyla Fotolia sanıldığından çok daha kaliteli bir mecra.

 #  Adobe gibi bir markanın olduğu yerde kalitesizlikten söz edebilir miyiz? Tabii ki de hayır. Adobe Stock para kazanmak için şahane niteliklere sahip.

Fotoğrafınızı online olarak düzenleme imkanı sayesinde çeşitli filtreleme vb. tasarım detaylarından sonra paylaşabilirsiniz. Verimlilik açısından oldukça iyi bir stok fotoğraf satma sitesidir.

Fotolia fotoğraf satma stratejileri için daha önce bahsettiğimiz sosyal medya etkileşim taktiğini uygulayabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğrafın site içerisinde ekstra etkileşim alması site algoritması açısından oldukça faydalıdır.

Shutterstock

Gelelim o efsane isme. Neredeyse bilmeyenin kalmadığı, stok fotoğraf jargonunu ortaya koyan başarılı girişim elbette ki Shutterstock.

  • Shutterstock nedir?

Shutterstock bir profesyonel fotoğraf paylaşım sitesidir.

Stok fotoğraf sektörüne giriş yaptığı günden bugüne satıcılarına 500 milyon dolardan fazla para ödeyen müthiş bir oluşum. Shutterstock para kazanma için geç kalmadınız merak etmeyin.

  • Shutterstock’tan nasıl para kazanılır?

Shutterstock fotoğraf yükleme işleminizi gerçekleştirdikten sonra fotoğraflarınızı indiren, satın alan kişiler üzerinden gelir elde edersiniz.

Minimum 0,25 Dolar maksimum 120 Dolar ödeme alabilirsiniz. Bu pazarın büyümesinde en önemli rolü kesinlikle Shutterstock almıştır. Google’dan fotoğraf edinmek için çeşitli arama yapan milyonlarca kişi Shutterstock sitesine mutlaka uğramıştır.

  • Shutterstock ne kadar kazandırıyor?

Bunun cevabı sizin performansınız ile doğru orantılı. Ne kadar çok kaliteli fotoğraf yüklerseniz o kadar fazla diyebiliriz.

İnternet ortamındaki varlığı tartışmasız çok büyük. Shutterstock benzeri siteler bile bunu rahatlıkla kabul edecektir.

Dil opsiyonları ile birlikte ülke bazlı fotoğraf stratejisi geliştirmeleri, global anlamda her ülkenin kolaylıkla erişim sağlayacağı bir altyapıyı beraberinde getiriyor.

 #  Shutterstock fotoğraf satmak konusunu neden bu kadar büyüttüğümü platforma dahil olunca çok daha iyi anlayacaksınız. Kısaca Shutterstock candır diyoruz.

Alamy

İçerisinde 200 milyondan fazla stok fotoğraf bulunduran Alamy sitesi, satış başına telif hakkı ücreti olarak %50 komisyon veriyor. Yüklediğiniz fotoğrafları ayrıyeten başka mecralarda paylaşmanıza da izin vererek buralardan yapılan satışlar için de %40 telif ücreti veriyor.

 #  Aylık ziyaretçi sayısı oldukça fazla olan Alamy platformu sayesinde tatmin edici kazançlar elde edebilmeniz mümkün.

Oldukça basit bir ara yüze sahip ve destek yani support sistemi gayet hızlı çalışıyor. Site ile ilgili yaşadığınız herhangi problem için çok hızlı bir şekilde iletişim kurup cevap alabilirsiniz.

PhotoShelter

 #  Ben bu fotoğrafları çeşitli sitelere yüklemek yerine kendi sitem üzerinden satmak istiyorum arkadaş diyorsanız tam size uygun bir platform. Size birçok entegrasyon hizmeti veren PhotoShelter, bunun için aylık ücret talep etmekte.

Bu hizmetler, fotoğraflarınızın paylaşımı için depolama, arayüz detayları ile ilgili opsiyonlar, SEO yani arama motoru optimizasyonu için sağlıklı bir altyapı, kolay şablonlar ve daha fazlası.

Minimum aylık abonelik ücreti Basit Paket 10 Dolar ve 4 GB depolama bulut hizmeti veriyor. Standart paket ise 100 GB ve aylık 25 Dolar. Pro pakette ise sınırsız depolama hakkı veriyor ve bunun da aylık ücreti 45 Dolar.

SmugMug

 #  Kendisi PhotoShelter mantığıyla hizmet veren bir diğer fotoğraf aracı. Fotoğraf çalışmalarınızı daha kolay bir şekilde pazarlayabilmek için faydalı bir altyapı sunuyorlar.

Sadece yıllık olarak abonelik alımı yapabileceğiniz SmugMug Basit Paket 48 Dolar, Power Paket 72 Dolar, Portfolio Paket 180 Dolar, Pro paket 360 Dolar olarak bir fiyat politikasına sahip. 2002 yılından beri aktif olarak hizmet veren bu platform yurtdışında oldukça yaygın olarak kullanılıyor.

EyeEm

EyeEm %50 sabit telif hakkı ücreti komisyonu uygulayan, oldukça şık tasarımlı bir fotoğraf paylaşım sitesidir. Telif haklarınızı korumanız için birçok yardımcı etken sunar.

EyeEm para kazanma için telif haklarına önem vermesi sizin için ekstra bir avantaj.

EyeEm Nedir?

 #  En önemli özelliği stok fotoğraflar üzerine diğer servislerle eşleşme sağlayarak fotoğraflarınızın diğer sitelerden de ziyaretçi almasını sağlar. Eyeem fotoğraf satma tercihi bu yüzden bu kadar popüler.

Bu, sektörel anlamda düşünecek olursanız hayati bir önem taşıyor. EyeEm sitesinin bu yaratıcı özelliğini sahiden takdir ediyorum. Topluluk platformu sayesinde sizin gibi fotoğrafçıların neler yaptıklarına göz atabilirsiniz.

Fotomoto

 #  Kuruluş tarihi 2008 olan köklü bir diğer site daha. Bu sitenin işleyiş mantığı diğer anlattığım sitelere nazaran çok daha farklı, hatta en enteresanı.

Neden mi?

Eğer fotoğraflarınızı reel, yani fiziksel olarak pazarlamak istiyorsanız tam size göre. Baskı, ambalajlama, paketleme ve nakliyesine kadar sizin için uğraşan bu platformu kullanması oldukça basit. Size bir kod veriyor ve bunu kendi sitenize ekliyorsunuz.

 #  Yüklediğiniz fotoğraflar o kod sayesinde fotomoto ile eşleşmiş oluyor. Üstelik ücretsiz bir şekilde hemen test edebilirsiniz. Ücretsiz abonelik sürümünde sadece satış başına %22 komisyon alıyor.

Pro paketinde ise aylık 10 Dolar ödüyorsunuz ve komisyon oranı %12’ye düşüyor. Pro Plus isimli abonelik paketinde aylık 25 Dolar ödeyerek %10 komisyona kadar düşürebilmeniz mümkün.

Can Stock Photo

 #  Online olarak fotoğraf satmak için gayet verimli yeterliliklere sahip bir site. Üyelik için sizden 3 adet görsel talep ediyorlar ve maksimum 24 saat içerisinde olumlu veya olumsuz bir geri dönüş alıyorsunuz.

Siteyi diğer mecralardan ayıran en önemli kriter ise, yüklediğiniz fotoğrafları Fotosearch isimli devasa büyük bir veriye sahip fotoğraf servisine göndermesi.

Telif hakkı ücreti değişmekle birlikte maksimum %50’dir. Minimum ödeme talebi 50 Dolardır.

Dreamstime

 #  Sanırım üyelik için fotoğraf gönderdiğiniz zaman sizi en çok sinirlendirecek servis Dreamstime sitesidir. Bu konuda aşırı titizler ve bünyesinde sadece onların onayından geçen yüksek kaliteli fotoğraflara yer vermek istiyorlar.

Bir fotoğrafın onlar için birden fazla kriteri var ve bu kriterler üzerinden değerlendirme yapıyorlar. Bu bir bakıma iyi bir şey sonuçta platformun bu özellik ile bilinmesi alıcıları etkileyen bir detay.

Telif hakkı ücreti ise %25%50 arasında değişiyor. Kendi politikalarına uygun bir sözleşme sistemleri var eğer sözleşme yaparsanız alacağınız komisyon oranı %60’a yükselecektir. Bu sözleşme onaylanırsa yükleyeceğiniz ilk 100 fotoğraf için 0,20 $ komisyon bonusu veriyorlar.

Snapped4u

 #  Aklınıza gelebilecek her türlü etkinlik alanında fotoğraf çeken birisiyseniz Snapped4u sitesinde işiniz çok daha kolay.

Online olarak fotoğraf satmak için Snapped4u sitesine fotoğrafınızı yüklediğinizde baskı dahil her şeyi sizin için yapıyor.

5 Doların altındaki satışlar için 0,50 $ komisyon alıyor. 5 Dolardan yüksek bir fiyata satıyorsanız sabit bir komisyon oranı uygulayarak %10 alıyorlar.

Stocksy

 #  Telif hakkı ücreti en yüksek olan site olarak bilinir. Başvuru sisteminde ise diğer siteler gibi 5 adet fotoğraf yerine minimum 25 adet fotoğraf göndermeniz isteniyor.

Telif hakkı ücreti ise %50’den başlayıp %75’e kadar çıkıyor. Fotoğraf satış siteleri için oldukça yüksek bir oran.

Göndereceğiniz fotoğrafların %100 özgün olmasına dikkat edin. Bu konuda oldukça titiz davranıyorlar. Fotoğraflarınızın çözünürlüğü yüksek olmazsa başvurunuz çok yüksek ihtimalle onaylanmayacaktır.

500px

 #  Son yılların en popüler fotoğraf sitelerinden biri. Akılda kalıcı isminin bunda etkisi nedir tartışılır fakat sitenin kendine ait bir enerjisi olduğu kesin.

500px Nedir?

Fotoğraflarınızın satılmasına aracılık etmekten ziyade bir medya oluşumu yönünde ilerleme gösteriyorlar. Fotoğrafların beğeni sayısı gibi etkiler içerisindeki kullanıcıların etkileşimini arttırmak için tasarlanmış. İstediğiniz kadar fotoğraf yükleyebilir fotoğraf atölyesi bile oluşturabilirsiniz.

TourPhotos

 #  Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi alan nitelikli bir sitedir. Seyahat ve turist odaklı olarak pazarlanmış bu site, seyahat acenteleri ve tur şirketlerinin odak noktası.

Yani anlayacağınız seyahat fotoğrafçısıysanız bu site tam size göre. Sitenin güzel bir atmosferi var. Seyahat fotoğraflarıyla yakından ilgileniyorsanız size ilham kaynağı olacağı kesin.

Etsy

 #  Şaşırtıcı gelecek biliyorum. Daha çok el işlerinin satışı ile ünlenen bir site fakat dijital fotoğraflarınızı da satabiliyorsunuz.

Ürünlerinizin birçoğu benzersiz olmak kaydıyla fiziksel ürünlerinizi bile satabilirsiniz. Resim satmak için kullanan yüzlerce kişi var. Resim satma siteleri arasında ilk 10’a rahatlıkla girer diyebiliriz. 🙂

30 milyondan fazla kullanıcının olduğu bir platformda fotoğraflarınızı satmak oldukça verimli olabilir. Etsy her satışta sabit 0,20 Dolar ve ürün fiyatından %3,5 alır.

Komisyon oranları gayet makul gördüğünüz gibi. Gayet kolay ve anlaşılır bir site tasarımına sahip olduğundan kolaylıkla fotoğraflarınızı pazarlayabilirsiniz.

CreStock

 #  İşleyiş mekaniği diğer sitelere göre daha farklıdır. Ücretsiz bir şekilde hesap açıp fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

Değerlendirme sonucunda CreStock ekibi bunları kendi portföyüne ekleyerek müşterilerle buluşturacaktır. Ürün açıklamalarında anahtar kelimelere önem verirseniz site içi sıralamanız ve editörlerin tercih etmesi için faydalı olacaktır. Çağa göre biraz eski bir sitedir.

GuruShots

 #  Aslında doğrudan stok fotoğraf satışı için kullanabileceğiniz bir site değil fakat yine de para kazanabilirsiniz.

Fotoğrafçıları yarıştıran ilginç bir sistemi vardır. İçerisinde ödül sistemi var ve kazançlar 300 dolara kadar çıkabiliyor.

Buradaki olay fotoğrafçılık siteleri üzerine yaratıcı zekanızı ortaya koymak. Birçok fotoğrafçı burada birbiriyle yarışıyor ve ortaya eğlenceli işler çıkıyor.

NetGelir - İnternetten Para Kazanma Eğitimi E-Kitap Seti

 #  Kardeşim ben internetten bir şekilde para kazanmak istiyorum diyorsanız NetGelir.com ekibi olarak hazırladığımız E-Kitap seti tam size göre.

Aylık 750-1.500 TL aralığında kazançlar elde etmeniz gayet mümkün.

 #   Nasıl mı? 😊

Bu okuduğunuz içerik gibi sizde kendi içeriklerinizi yazarak nasıl para kazanırsınız hepsi bu eğitim setinin içerisinde gerek videolu gerek görselli bir şekilde anlatılıyor. İçerik harici garantili kazanç metotlarından da detaylıca bahsediliyor.

5 adet E-Kitabı %100 iade garantisiyle birlikte satın alabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma E-Kitap Setini İncele!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir