Mikro İşler Yaparak Para Kazanmak - Mikro İş Siteleri

Mikro İşler Yaparak Para Kazanmak: Garanti Siteler

Mikro işler yaparak para kazanmak ile ilgili bu detaylı rehberi okumadan önce belirtmeliyim ki, bahsettiğimiz yurtiçi ve yurtdışı platformlarıyla gelir elde etmeniz neredeyse kesindir.

Mikro işler, günümüzde oldukça yaygın ve ihtiyaç duyulan bir sektör. Bunun sebebi ise dijital çağ itibariyle ufak çaplı, fazla bilgi gerektirmeyen fakat uğraş gerektiren iş çeşitlerinin artması.

 #  Bu iş modellerinin bir güzel yanı ise evden yapılabilir olması. Biliyorum birçok kişinin hayali evden sakin bir şekilde çalışıp aylık güzel gelirler elde etmek. Serbest bir şekilde başında patron derdi olmadan stressiz çalışmak herkesin hakkı, herkes bunu kesinlikle hak ediyor.😊

Mikro İşler Yaparak Para Kazanmak

Bundan yıllar önce serbest çalışmak (freelancer) pek mümkün değildi fakat internetin gelişmesiyle birlikte bu olay epey basitleşti. Aklınıza gelebilecek birçok alan için mikro iş imkanı mevcut.

 • Yazı Yazma
 • Grafik Tasarım
 • Web Site
 • E-Ticaret Siteleri İçin Ürün Ekleme
 • Çeşitli Sitelerin Üyelik İşlemleri
 • Yorum Yapma
 • Anket

Ve daha birçoğu mikro işler yaparak para kazanmak ile doğrudan alakalı aslında.

Bu yazımızda her türlü iş imkanı bulabileceğiniz web sitelerinden bahsedeceğiz. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok platform bu ve bu tarz mikro işlerin aracılığına ev sahipliği yapıyor.

 #  Özellikle Hindistan gibi kalabalık nüfuslu ülkelerde bu tarz evden yapılabilecek mikro işlere olan talep inanılmaz fazla ve mikro işler yaparak para kazanmak onlar için bir kariyer biçimi.

Yurtdışı platformlarından kazanç sağlamaları kendi ülkelerinin para birimine kıyasla çok iyi bir ölçek olduğundan döviz kazanmak onlar için bulunmaz bir nimet.

Online olarak kazanç sağlama sistemi ülkemizde de oldukça yaygın olduğundan bu konu ile ilgili bir önyargınız olmasın. Bazı işler 1 saatlik olup ücretleri 20-30 TL bile olabiliyor.

Mikro İşler Yaparak Para Kazanacağınız Siteler

Bionluk.com

Yapabildiğiniz işler doğrultusunda neredeyse her alanda mikro iş bulabileceğiniz freelancer platformu. Oldukça köklü bir site olduğundan ziyaretçi potansiyeli sadıktır.

Ödeme sistemleri gayet iyi çalışıyor dolandırılmanız veya herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmanız imkansızdır. Olurda teknik bir problem ile karşılaşırsanız destek ekibiyle temasa geçmekten çekinmeyin. Destek ekipleri de gayet şahane diyebilirim.

R10.net

 #  Türkiye’nin en eski webmaster forumlarından biri olduğunu bilmeyen yoktur. Yeni kullanıcılar için tek sıkıntısı siteye doğrudan üye olamıyorsunuz. Ya web siteniz ve ufak bir biyografiniz ile iletişime geçip başvuru yapacaksınız ya da davetiyeniz olacak.

Yani mevcut aktif üyelerden birinin davetiye hakkı varsa ve size gönderirse ancak öyle üye olabilirsiniz. Davetiye satanlar oluyor Google’a aratıp bulabilmeniz mümkün. Bunu yapmalarının temel sebebi site içerisindeki ticaret sistemi güvenliğinin maksimum olmasını sağlamak.

Siteye sürekli yeni üyeler gelirse güven ihlali muhakkak olacaktır. Ama bu şekilde birbirlerine referans olan kişilerden oluşmuş oluyor.

İçerisinde aklınıza gelebilecek her alandan iş bulabilmeniz mümkün. Birisi bir başlık açar ve der ki siteme 10 yorum yapın 10 TL kazanın, birisi bir başlık açar der ki siteme üye olun 5 TL kazanın. Bu ve bu tarz işleri siteye göz atarsanız mutlaka göreceksinizdir.

SadeceOn.com

Kendisi köklü bir freelancer platformudur ve genel jargonu domaininden de anlayacağınız üzere 10 TL’dir. Elbette daha yüksek fiyatlarda hizmetler de sağlayabilirsiniz fakat 10 TL’lik birçok iş var.

Siteye girip üye olun ve kategorileri gezmeye başlayın. Mutlaka sizin de yapabileceğiniz iş ilanlarına denk geleceksinizdir. İlk önce detaylıca bir analiz edin piyasa fiyat araştırması yapın ve ona göre fiyat politikanızı uygulayın. Piyasada ilgili kişilerin çok uzun yıllardır bilip takip ettiği güzide sitelerden biridir.

WmAraci.com

R10 ile ticari güven mantığı tamamen aynıdır ve gayet bilinir uzun yıllardır sevilen sayılan bir webmaster forumudur. Twitter, Instagram, Satış Ortaklığı, Web Site, Makale aklınıza gelebilecek her mecradan payınıza bir iş düşebilir.

Siteye doğrudan üye olabilirsiniz. R10 ve WmAraci webmasterlar tarafından en çok bilinen ve kullanılan 2 sitedir. Bu 2 sitede dönen ticaretin haddi hesabı yok diyebilirim.

Eğer yazı yazma gibi becerileriniz varsa özellikle R10 ve WmAraci siteleriyle aç kalmazsınız. Yazı yazarak para kazanma adlı yazımda bu konuyu çok daha detaylı bir şekilde anlattım dilerseniz bakabilirsiniz. İçerik yazarlığı günümüzün en değerli iş dallarından biri.

Mikro İşlerle Para Kazanmak: Yabancı Siteler

Fiverr

SadeceOn sitesindeki 10’TL mantığı Fiverr sitesinde 5 Dolar. Çevrimiçi veya çevrimdışı çalışmalar ile minimum 5 dolarlık satışlar yapabiliyorsunuz. İlanınızı koyup bu ilan üzerinden iş alabiliyorsunuz.

Sitede ilanlara “Gig” deniyor. Fiverr platformuna katılmak tamamen ücretsiz. Hizmetlerinizi minimum 5 dolara listeleyebilir ekstra 2 paket tanımlayıp fiyatlandırmayı kademeli olarak arttırabilirsiniz. Ama taban fiyat 5 dolar unutmayın.

Sosyal medya, grafik tasarım, video ve animasyon, yazma, reklam, blog yorumlama, logo tasarım, SEO  gibi birçok alanda iş ilanına rastlayabilirsiniz. İnternet pazarlamasıyla ilgileniyorsanız sizin için mükemmel bir platform olacaktır.

Herhangi bir hizmet türünü Fiverr üzerinden atarak 5 dolara verilen hizmetlere göz atabilirsiniz. Alıcılar ile iyi geçinin çünkü bir derecelendirme sistemi var. Bu derecelendirme de yüksek puanlar alırsanız Fiverr sizi potansiyel alıcılara önerecektir.

Daha detaylı bilgi için Fiverr nedir? Fiverr ile para kazanmak adlı yazıma göz atabilirsiniz.

Seoclerks

 #  Hizmetlerinizi herhangi bir fiyatlandırma ile satabileceğiniz harika bir diğer platform. Fiverr ile tamamen aynı prensipte çalışıyor.

Komisyon oranları %20’dir yani 10 dolarlık bir hizmet satmanız durumunda 2 $ komisyon alacaklar ve size 8 dolar kalacaktır.

Fiverr’a yüklediğiniz bütün ilanlarınızı birebir buraya da yükleyerek potansiyel müşteri kitlenizi arttırın. Bir platformdan satış gelmezse birinden mutlaka gelir.

Bu tarz sitelerin her birine ilanlarınızı koymak sürümden gayet iyi kazandırabilir. Elbette bunu sunduğunuz hizmet ve kalitesi de belirler.

Gigbucks

Gigbuck platformunda hizmetlerinizi 5 ila 50 dolar aralığında satabilirsiniz.

Mikro işler olarak birçok çeşitli hizmeti içerisinde barındırır. Tıpkı diğer siteler gibi gayet geniş kategorilere sahip olduklarından mutlaka kendinize uygun bir sektör bulacaksınızdır.

Envato Studio

Bu platformun olayı biraz farklı. Daha çok dijital olarak ortaya konmuş ürünlerin satışıyla ünlenmiş bir sitedir.

Örneğin;

 • Web Site Teması
 • Mobil Uygulama
 • Web Scriptleri
 • Grafik Şablonları
 • Yazılım Demoları
 • Çeşitli Hazır Arayüzler

İnsanlar bir ürün oluşturur ve Envato markete yükleyerek daha iyi bir pazar hacmi yakalamaya çalışır.

 #  Gerekli açıklama ve başlıklar ile birlikte demo sürümünü de dahil eder. Kullanıcılar alıcının sayfasında gezip dilerlerse demoyu test edebilir öyle satın alabilirler.

Sadece yazılım değil. Elbette video düzenlemeleri, ses mühendisliği, çevirmenlik gibi iş kollarını da içerisinde barındırıyor. Yazılım açısından dünyanın en büyük pazar yerlerinden biridir diyebilirim. Bahsettiğim birçok siteden çok daha büyük bir platformdur.

Zeerk

Hizmetlerinizi bu platform ile 2 dolardan 100 dolara kadar satın alabilir veya satabilirsiniz. 2 dolar oldukça düşük bir barem olduğundan diğer sitelerden ayrıldığı asıl özellik aslında bu.

İnsanlar 2-3 dolara neler alabilirim diyerek bile siteye giriş yapıp birçok alışveriş yapabiliyorlar. O yüzden sitenin fiyat politikasıyla alakalı bu hamlesini doğru buluyorum.

Diğer platformlarda hizmet verenler bu siteye ilan verdiklerinde bir filtreleme uygulayıp hizmetlerini 2-3 dolar skalasına çekiyorlar.

Örneğin diğer sitede 100 backlink 10 dolar satarken bu sitede 20 backlink 2 dolar gibi bir fiyatlandırma yapıyorlar.

UpWork

Sektörde mikro iş ile ilgilenen herkesin bildiği bir diğer köklü site ise şüphesiz UpWork. Çok net bir yorum yapmak istemiyorum fakat mikro iş sitesi olarak en büyüğü diyebilirim.

 #  Platform içerisinde çok uzman kişiler var ve bugüne kadar kazandıkları paraları profillerine girip görebiliyorsunuz. Yıllık 40 bin 50 bin dolar kazanan kişi sayısı epey fazla.

Online olarak para kazanmak için en iyi freelancer sitelerinden biri olduğu aşikar.

Site içerisinde 9 milyon kayıtlı kullanıcı, yıllık bazda 3 milyon iş ilanı veren ve 4 milyon potansiyel müşteri bulunmaktadır.

NetGelir - İnternetten Para Kazanma Eğitimi E-Kitap Seti

 #  Ama öyle ama böyle benim bir şekilde para kazanmam gerekiyor kardeşim! diyorsanız, NetGelir.com olarak size şahane bir önerimiz var.

Kendinize ait içerikler yazarak nasıl para kazanırsınız bunu 5 adet E-Kitap ile öğretiyoruz. Kitap içerisinde görselli ve videolu anlatımlar mevcut.

İçerik harici metotlarla da internetten para kazanmanızı tamamen garanti hale getiriyoruz. 🙂

İşin güzel yanı kitaptaki talimatlara uyduğunuz takdirde aylık 500-1500 TL aralığında kazançlar elde etmeniz gayet yüksek bir ihtimal.

Elbette bu e-kitap setini alın kısa sürede zengin olun gibi gerçekçi olmayan vaatlerimiz yok.

Ancak..

Gerçekten emek verir ve sabrederseniz para kazanmanız garanti diyebilirim.

%100 iade garantisi verdiğimiz için kaybedecek hiç bir şeyiniz yok.

İnternetten Para Kazanma E-Kitap Setini Hemen İncele!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir