Örnek 4

Yurtdışında bu işleri nasıl yapıyorlar ve ne kadar kazanıyorlar?

Yurtdışında emin olabilirsiniz ki çok çılgın rakamlar dönüyor 🙂 Yani orada amatör yeni başlayan insanlar bile aylık 1.000-1.500 $ kazanabiliyorlar. En büyük etkenlerden biri Global dil olan İngilizcenin artısı elbet. Trafik potansiyeli dil ile birlikte otomatikman artmış oluyor. Onların Türklere nazaran daha farklı içerik konseptleri var aslında.

Review adı altında ürün yorumları yapıyorlar ve bunları içerik haline getiriyorlar. Bizim ülkemiz için çok alışık olduğumuz bir içerik konsepti değil. Nedense bu işle uğraşan yurtdışındaki insanları daha çok beğeniyorum. Çünkü çok kaliteli işler uzun içerikler, detaylı kapsamlı yazılar, görsel desteklemeleri her açıdan yaptıkları işe kıymet verip uğraşıyorlar. Bu gerçekten saygıyı hak ediyor.

Onların ziyaretçi potansiyeli yurtdışı olduğundan onların kazançları otomatikman daha da değer kazanıyor. Siz Türkçe içerik ile 10 reklam tıklamasından 2-3 tl kazanırken onlar 10 reklam tıklamasından 2-3 dolar kazanıyor. Kur farkını düşünecek olursak Türkiye nezdinde çılgın bir rakam yapıyor.